Kotvení stanů

Naše party stany se vyznačují větrnou odolností do 30km/hod v nárazech. Meteorologové v případě takto silného větru vydávají výstrahu pro silný vítr. Z tohoto důvodu Vám doporučujeme, abyste za daných povětrnostních podmínek stany raději nestavěli. Někdy se však může stát, že přijde nečekaný větrný poryv. Je-li to možné, vždy stavte stany i s ohledem na výskyt těchto okolností a s "rozumem". V ideálním případě do závětří, například v blízkosti budovy, díky čemuž můžete právě při takovém překvapivém jevu snížit riziko poškození stanu. Správné používání party stanů vyžaduje, aby byly stany ukotveny. Kotvení je specifické pro každý povrch.

Kotvení do země
Při měkkých podkladech (zem, sníh,…) používáme kotvení pomocí kotvícího popruhu pro opásání nákladu. Zde je potřeba, abyste kotvící kolík zatloukli do země a přichytili kotvící popruh pro opásání nákladu o stan. Nejlevnějším a velmi funkčním řešením jsou roxorové tyče, z nichž Vám uříznou v stavebninách (Náklady max. 150Kč)

Kotvení na pevných površích
Pro povrchy jako asfalt, beton či zámková dlažba doporučujeme kotvení praktickou "vodní
zátěží"
která po naplnění vodou váží 10kg. Vodná zátěž nepřetěžuje vaše auto, jak je to v případě betonové zátěže nebo ocelového závaží, neboť ji lze vypustit. Také se vyhnete rozsypaným zrnkům písku, jako je tomu u pískových sáčků,které časem pod nátlakem písku povolí a roztrhnou se. Toto kotvení doporučujeme posílit, pokud to prostor dovolí, ještě o výše zmíněné "kotvení kotvícím popruhem pro opásání nákladu" , kde nahradíte kolík například přítomným stromem.